Nem szelídül az iráni rezsim, de azért Európával egyeztetne az atomprogramjáról
Amerikával most nem lenne akkora szerencséjük, mivel visszatért a szankciópárti Trump, de Párizs nagyon kemény dió lesz.
Az Air France hétmilliárd eurót kap, a Lufthansa tízmilliárdot kér, de még nincs döntés.
Csődközeli helyzetben van az európai légiközlekedés, írja az Euronews. A becslések szerint 82 milliárd eurós veszteséget okozhat az európai légitársaságoknak a koronavírus-járvány. A cégek Európa-szerte elbocsátásokkal reagáltak.
A Brussels Airlines ezer embert küld el. Luc Martin 23 éve dolgozik légiutas-kísérőként, nagyon aggódik az állásáért.
„Nagyon sokan félnek a munkahelyük elvesztésétől, hiszen el kell tartani a családjukat. Én is így vagyok ezzel. Különösen nagy a bizonytalanság abban, hogyan találhat valaki új állást az én koromban” – mondta a légiutas-kísérő.
A Brussels Airlines a belga kormánytól és a német anyavállalatától, a Lufthansától is pénzügyi segítséget kért. A szakszervezetek azonban attól tartanak, hogy a cég fapados légitársasággá alakulhat a költségcsökkentések végére.
„A Lufthansa egy alacsony költségvetésű céggé alakítaná át a Brussels Airlinest. A kormánynak ezt is figyelembe kell vennie, amikor közpénzt fordítanak a cégre. Nem szabad hagyni, hogy ezzel a támogatással azt csináljanak, amit csak akarnak” – mondta Didier Lebbe szakszervezeti vezető.
Az Európai Bizottság már lazított az állami támogatások szabályain és 124 állami segítségnyújtást hagyott jóvá. Vannak közöttük légitársaságok is. Az Air France 7 milliárd eurót kap, a Lufthansa tízmilliárdot kér, de még nincs döntés. Ezek a támogatások torzíthatják a piaci versenyt, és a bizottság tisztában van ezzel.
(Euronews)